Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Aktutálne dianie v obci

Vysadili sme stromky ako symboly nádeje

V utorok 28. novembra popoludní sa stretli Bátovčania, ktorým záleží na životnom prostredí a uvedomujú si  dôležitosť zelene  a zapojili sa  do podujatia „Strom – symbol nádeje“. Zorganizovala ho Obec Bátovce v spolupráci s Gazdovským spolkom Hont – Tekov.

Nadšencom s rýľmi, motykami a krompáčmi, ktorí si prišli zasadiť svoj strom, prípadne aj viac, prialo aj počasie.  Podarilo sa vysadiť  spolu 27 „nádejí“, z toho 15 líp a 12 jabloní . Pribudli stromky v okolí Domu služieb, pri Divadle Pôtoň a pri cintoríne v časti Jalakšová. Radosť z tohto dňa nás bude tešiť mnoho a mnoho rokov a po tých starších tu zostanú ako pekný odkaz.

Aj takáto môže byť tvár kampane „Aj ja  som les“, ktorá beží na  sociálnych sieťach. Dobrá vec sa podarila a všetkým zúčastneným patrí poďakovanie. A verme, že ich prácu ocenia  aj budúce generácie.

Text: Štefan Ráchela


 

Ocenenie darcov krvi

Blížiaci sa koniec  roka je aj obdobím oceňovania  dobrovoľných darcov  krvi. Územný spolok Slovenského Červeného kríža zaviedol v posledných rokoch oceňovanie darcov krvi v obciach. Je  dobre, že pravidelne zavítajú aj do Bátoviec. To je dôkaz, že aj tu žijú šľachetní ľudia ochotní darovať tekutinu najvzácnejšiu.

A tak sa vo štvrtok 26. októbra konala pred riadnym zasadnutím Obecného zastupiteľstva malá slávnosť. Mgr. Peter Benček, predseda ÚzS SČK v Leviciach a Helena Nagyová, bývalá hlavná sestra NsP Levice, ktorá pôsobí ako dobrovoľníčka SČK prišli oceniť mnohonásobných darcov krvi. Zlatú Janského plaketu za 40-násobné darovanie krvi  získal František Španko, ten sa však nemohol zúčastniť. Bronzovú Janského plaketu a vecný dar odovzdal Mgr. Peter Benček Martine Molnárovej, 10-násobnej darkyni krvi. Ku gratulantom sa pripojil aj starosta obce Ing. Peter Burčo s kvetom.

Verme, že mladá darkyňa to dosiahne aspoň na diamantovú plaketu.


 

Začali sme nový školský rok

Aj v Bátovciach sme v pondelok 4. septembra začali nový školský rok. Tak na základnej ako aj materskej škole. Tešíme sa hlavne narastajúcemu počtu prváčikov. Prajem žiakom ale aj učiteľom úspešný školský rok plný elánu, trpezlivosti a chuti do učenia a spoznávania nového.

Ing. Peter Burčo, starosta obce


 

Obcou sa prehnala búrka

V pondelok 24. júla 2017 sme zažilii v Batovciach ťažké popoludnie. Búrka, ktorá sa prehnala obcou patrila k najsilnejším v histórii. Padlo jej za obeť viacero pamätných stromov, ktoré k Batovciam patrili a chýbajú nám. Okrem toho bolo potrhané elektrické a telekomunikačné vedenia, zatarasené cesty, poškodené strechy, zatečené priestory. Chcem sa veľmi pekne poďakovať členom DHZ Batovce za ich nasadenie, firme pána Zdenka Pažického aj Poľnohospodárskemu družstvu Batovce za rýchlu pomoc s technikou pri odstraňovaní škôd. Veľké ďakujem patrí aj všetkým občanom, ktorí neváhali a pomohli nám v iných častiach obce. Snáď budete do budúcnosti inšpiráciou aj pre ďalších. Lebo v takýchto ťažkých situáciách je to naozaj potrebné.

Ing. Peter Burčo, starosta obce


 

dnes je: 21.10.2019

meniny má: Uršuľa

podrobný kalendár

ÚvodÚvodná stránka