Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Akcie v obci

Tradičné stavanie mája 2017

Aj námestie „mesta kráľovien“ už zdobí máj. Jeho slávnostné stavanie zorganizovala Obec Bátovce v spolupráci s Občianskym združením Bátovčan a miestnym Dobrovoľným hasičským zborom. Keďže posledný aprílový deň pripadol na nedeľu, v podvečer zaplnilo bátovské námestie nebývalé množstvo miestnych i chalupárov a chatárov. Podujatiu prialo aj počasie. 
Máj najskôr bohato vyzdobili deti. Potom všetkých privítal starosta obce Ing. Peter Burčo. Privítal na podujatí poslanca VÚC Nitrianskeho samosprávneho kraja JUDr. Jána Janáča, do posledných volieb aj prednostu Okresného úradu v Leviciach, ktorému sa poďakoval za všestrannú pomoc obci. 
Potom sa začal kultúrny program, v rámci ktorého najskôr vystúpil Detský folklórny súbor Pečeničan, v ktorom účinkujú deti z Bátoviec, Pečeníc a Jabloňoviec. Mladé talenty zastupoval aj Samko Alkus, ktorý zahral na husliach. Samotnému stavaniu mája dodali správnu atmosféru hlasy Mužskej speváckej skupiny Bátovčan, ktorej vystúpenie býva ozdobou nielen kultúrnych podujatí v obci, ale aj v blízkom i ďalekom okolí. Po piesni „Sadíme my máje“ postavili rúči dobrovoľní hasiči vyzdobený máj ako nič. Potom pridali speváci niekoľko piesní zo svojho bohatého repertoáru. 
Starosta sa na záver poďakoval účinkujúcim z DFS Pečeničan a MSS Bátovčan a dobrovoľným hasičom za bezpečné postavenie mája.

Text: Štefan Ráchela

Foto: Z. Fořt


 

dnes je: 21.8.2017

meniny má: Jana

ÚvodÚvodná stránka